787-272-533
/
biuro@sky-poz.pl

Projekt i montaż oddymiania

Firma Sky-Poż oferuje wykonanie profesjonalnego projektu oraz fachowy montaż urządzeń odyiających klatki schodowe. Montaż przeprowadzony przez specjalistów z Naszej Firmy to gwarancja niezawodnego funkcjonowania instalacji PPOŻ, a co za tym idzie, najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

SYSTEM ODDYMIANIA – PROJEKT, MONTAŻ, SERWIS

Możemy wykonać dla Państwa:

 • projekt systemu oddymiania uzgodniony z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych,
 • dostarczyć niezbędną automatykę sterującą z pozostałymi elementami systemu oddymiania: centralę oddymiania, przyciski oddymiania, czujki, okna oddymiające lub klapy dymowe,
 • zainstalujemy i uruchomimy system,
 • dostarczymy niezbędną dokumentację wraz z protokołami odbiorczymi,

Urządzenia oddymiające wraz urządzeniami zapewniającymi dopływ powietrza wchodzą w skład systemów wentylacji pożarowej. Zadaniem tych systemów jest usuwanie dymu i ciepła wytwarzanego podczas pożaru w celu poprawy bezpieczeństwa ewakuacji. Dotyczy to: ochrony dróg ewakuacyjnych (widoczność, toksyczność), – ochrony konstrukcji budowlanych (wysoka temperatura), – bezpieczeństwa ratowników.

Montujemy sprzęt produkowany przez wiodących producentów, posiadający wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia. Projektujemy w oparciu o PN, wytyczne SITP oraz zalecenia producentów.

Po zakończeniu montażu i dokonaniu prób oraz testów działania system oddymiania należy poddawać przeglądom i konserwacjom zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych, dokumentacji techniczno-ruchowej oraz instrukcjach obsługi opracowanych przez producentów.

Przykładowy koszt wykonania na klatce schodowej do 3 pięter (projekt+montaż+materiały)

Około 8 000 PLN

 

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego należy o nie dbać. Odpowiedni system zabezpieczeń może mieć ogromny wpływ na życie i zdrowie, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. Wybuch pożaru wiąże się z powstawaniem trujących spalin, które szybko wypełniają budynek i znacznie utrudniają ewakuację. Systemy oddymiania klatek schodowych, mają ułatwić wydostanie się z obiektu, a jednocześnie zapewnić takie warunki, które umożliwią mieszkańcom opuszczenie budynku lub przetrwanie do momentu przybycia straży pożarnej.

Centrale oddymiania

Stanowią podstawę każdego systemu i mają szereg funkcji umożliwiających sterowanie. To centrala pozwala na zarządzanie napędami zarówno klap dymowych, okien, kurtyn, ale także wentylatorów zarówno napowietrzających, jak i oddymiających. Ogromną zaletą centrali oddymiającej jest również informowanie o pożarze i automatyczne uruchamianie poszczególnych funkcji. Centrala została zaprojektowana w takim sposób, aby dzięki zamontowanym czujkom podczas wykrycia pożaru uruchomić alarm. System ten, posiada naprawdę mnóstwo zalet. Po zamontowaniu należy oczywiście sprawdzić czy działa poprawnie.

Montaż klap oddymiających

To kolejny, niezwykle ważny element każdego systemu przeciwpożarowego. Klapy, jak można się domyślić umieszczane są na dachach. Ich zadaniem jest wentylacja pomieszczeń. Ciepło i trujący dym powstający na wskutek wybuchu ognia unoszą się do góry i wydostają na zewnątrz, właśnie dzięki klapom. Jednak to nie wszystko. Elementy te są również bardzo przydatne na co dzień. Najczęściej swoje zastosowanie znajdują w magazynach, halach produkcyjnych, ale także w budynkach przemysłowych. Zastosowanie klap oddymiających w niektórych obiektach jest obowiązkowe i regulowane prawnie. Umieszczone na dachu doskonale sprawdzają się także w roli okien oraz świetlików. W zależności od modelu i rodzaju systemu klapy mogą być otwierane ręcznie lub automatycznie. Ta druga opcja jest dużo lepszym rozwiązaniem, który umożliwia szybkie działanie.

System oddymiania klatek schodowych

Pożary wybuchają nagle i niespodziewanie, dlatego tak trudno jest się do tego typu zdarzeń przygotować. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby z wyprzedzeniem pomyśleć o zabezpieczeniach. Systemy montowane na klatkach schodowych są jednym z nich. Sprawny system pozwoli zatrzymać rozprzestrzeniający się dym, a co za tym idzie zmniejszy ryzyko odcięcia ciągów ewakuacyjnych. Na liczbę oraz rodzaj systemów oddymiania jakie należy zastosować wpływa przede wszystkim wielkość klatki schodowej, wysokość budynku, w którym się znajduje oraz rodzaj strefy pożarowej.

Intuicyjny system zabezpieczeń

Naszym Klientom oferujemy najlepsze rozwiązania. Szereg sprzętów oraz ich kompleksowy montaż sprawiają, że bez trudu zadbasz o bezpieczeństwo mieszkańców lub pracowników danego obiektu. Zarówno systemy, centrale, jak i klapy oddymiające pozwolą zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się toksycznego dymu, a co za tym idzie zwiększą szanse na bezpieczną ewakuację. Jak widać możliwości jest naprawdę wiele, a decyzja jakie rozwiązanie wybierzesz należy do Ciebie.

Koszt wykonania projektu oddymiania

od 1500 PLN
FAQ - pytania i odpowiedzi

  Formularz kontaktowy  Sky-Poż Robert Grabowicz

  Kalenice 77, 99-420 Łyszkowice
  SERWIS: ul. Strykowska 82 91-604 Łódź

  Tel. 787-272-533

  biuro@sky-poz.pl

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Sky-Poż Robert Grabowicz. Przeczytaj Politykę prywatności i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.